Esnek Mesai Uygulaması

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Aile Sağlığı Merkezimizde  

Kış Mesai saatleri : 08:00 - 12:00 ve 13:00 - 17:00

Yaz Mesai Saatleri: 08.30-12.30 ve 13.30-17.30 arasındadır.

Poliklinik saatleri :

 09.00 - 12:00 ve 13:30 - 16:00 arasındadır.

Diğer zamanlarda hekimlerimiz Aile hekimliği ile ilgili diğer görevleri yerine  getirdikleri için vatandaşlarımızın bu saatlere uymalarını özellikle rica ediyoruz.

ESNEK MESAİ UYGULAMASI

Aile Hekimliği Uygulaması kapsamında; birinci basamak sağlık hizmetlerinin etkinlik ve ulaşılabilirliğinin artırılması amacıyla “esnek mesai” uygulaması başlatıldı.

A Sınıfı Aile sağlığı merkezimizden hizmet alan vatandaşlarımız için esnek mesai uygulanmaktadır. Bu hizmetin verimli uygulanması için önemli bazı noktalar aşağıda anlatılmışdır,

·    Esnek mesai uygulaması kapsamında Aile Sağlığı Merkezi Hafta içi Her gün 17:00 – 19:30 saatleri arasında açık olacaktır. Bu saatler içinde ASM’de bir hekim ve iki yardımcı Sağlık personeli çalışacaktır.

·    Esnek mesai hizmeti sadece H.İ.Alemdar ASM’den hizmet alan vatandaşlarımız içindir. Aile hekimliği sistemi gereği diğer ASM’lere bağlı olan vatandaşlarımız mesai bitimi olabilecek başvurularını önceden olduğu gibi acil servislere yapmalıdır.

·    Esnek mesai uygulamasında asıl amaç gün içinde geçerli bir sebeple ASM’ye gelemeyenler ve acil sağlık durumları içindir. Bu nedenle gün içerisinde yapılabilecek herhangi bir işlem için esnek mesai saatlerinde başvuru yapılmamalıdır.

·    Enjeksiyon ve pansuman gibi tıbbi işlemler için de saati uyduğu sürece normal mesai saatlerinde gelinmelidir. Acil bir durumda müdahale açısından bu daha doğru olacaktır. Ancak elbette ki gündüz gelinemeyen durumlarda esnek mesai saatlerinde başvuru yapılabilir. 

2014 © Halil İbrahim Alemdar Aile Sağlığı Merkezi Adres: Osmangazi mah.FSM cad.Şule sok.No:2 DARICA /KOCAELİ

Tasarım ve Kodlama:
Sym Teknoloji